PREFA:n suorakulmainen räystäskourun koukku suorakulmaisille kouruille mahdollistaa niiden suoran kiinnityksen räystään etuosaan. Tarjoaa vakaan ja esteettisen ratkaisun PREFA-kourun kiinnitykseen. Valmistettu laadukkaasta alumiiniseoksesta, joka on kevyt, luja ja korroosionkestävä.
Oikea kourukulma tulee mitata etukäteen ja koukut asentaa täsmällisesti veden optimaalisen ohjauksen varmistamiseksi. Kourun kallistus kohti syöksyä tulee olla vähintään 3 mm/m. Asennus on helppoa ja koukku on saatavana eri väreissä PREFA-järjestelmän mukaisesti, mahdollistaen täydellisen yhdistämisen katon sekä julkisivun muihin osiin.
| Tyyppi | Římsový |
| Väri | Antracit P10 |
| Halkaisija | 86 mm |
| Avattu leveys | 250 mm |
| toteutus | Hranaté |
| Väri | antrasiitti P10 (RAL 7016) |
| Väri - tyyppi | podobná RAL 7016 |
| tyyppi | ränninkoukku |
| Materiaali | Hliník |
| leveys | 86 mm |
| vaihtoehto | Antracit RAL 7016 |
| valmistaja | Prefa Aluminiumprodukte s.r.o. |
Tämä verkkokauppa käyttää evästeitä, jotka auttavat sen moitteettomassa toiminnassa. Käyttämällä palvelujamme hyväksyt evästeiden käytön. Lisätietoja löydät tästä linkistä.