Maamaurit helppoihin rakennuksiin ilman betonia ovat erityisen suosittuja seuraavista syistä - nopea asennus ilman suurta määrää työkaluja ja muita komponentteja, välitön kuormitettavuus, säästää sekä aikaa että rahaa, ovat ekologisia (poiston jälkeen maahan ei jää mitään), kevyet ja pienemmät rakennelmat voidaan siirtää, ja U-muotoisen pään ansiosta niillä on laaja käyttöalue.
Käyttöalue on erittäin laaja, kattaen pienet tai väliaikaiset rakennukset kuten aidat, mainostaulut, opasteet, sillat, lasten ja puutarhamökit, kasvihuoneet sekä aurinkokeräimet. Suosittelemme aina konsultoimaan asiantuntijaa staattisen kuorman osalta.
Jokaisen maamaurin pituus voi vaihdella valmistuserästä riippuen +- enintään 5 cm. Tämä on tarpeen huomioida kantavuuslaskelmissa.

| pituus | 900 mm |
| pakkauksen pituus | 15 |
| Käyttö | zahrada, stavba |
| Pintakäsittely | Žárový zinek |
| Mitat | 100x900 mm |
| Avattu leveys | 100 mm |
| pakkauksen leveys | 12 |
| pakkauksen paino | 3 |
| vaihtoehto | Määrä pakkauksessa: 1 kpl |
| vaihtoehto - tyyppi | Määrä pakkauksessa: 1 kpl |
| pakkauksen korkeus | 10 |
Tämä verkkokauppa käyttää evästeitä, jotka auttavat sen moitteettomassa toiminnassa. Käyttämällä palvelujamme hyväksyt evästeiden käytön. Lisätietoja löydät tästä linkistä.